Бостън отърва кожата срещу Лейкърс след продължение и 44 точки на Тейтъм

Джейсън Тейтъм наниза 44 точки, а Джейлън Браун добави 25 за драматичния успех на Бостън над Лейкърс със 122:118 след продължение в мач от НБА. Селтикс пропиляха аванс от 20 точки през второто полувреме, преди да им се наложи да заличават пасив от 13 в добавеното време.

Маркъс Смарт вкара четири тройки и завърши с общо 18 точки за лидера Бостън, които избегна първата си серия от три загуби през сезона.

Антъни Дейвис се отличи със 7 точки и 12 борби, но също така пропусна два наказателни удара 28 секунди преди края на редовното време, за да позволи на Селтикс да се върнат в играта. ЛеБрон Джеймс вкара 33 точки в една незабравима глава от прочутото съперничество между двата отбора. По този начин той измести Уилт Чембърлейн от второто място в класацията за най-много мачове с 30 и повече точки в историята на Лигата. Джеймс го е правил в 516 от общо 1386-те двубоя в кариерата си. ЛеБрон облаче изостава на 46 мача от Майкъл Джордан, който постави рекорда от 562 срещи с поне 30 точки преди окончателното си пенсиониране през 2003 г.

Съперниците изиграха лудо второ полувреме. Лейкърс заличиха пасив от 20 точки и направиха обрат след серия 45-12, започната в средата на третия период. През последната четвърт домакините водеха със 106:93, но Селтикс отговориха със 17-4, за да изравнят 17.8 секунди преди края на редовното време след кош на Джейсън Тейтъм за 110:110. След това никой повече не се разписа и двубоят отиде в продължение..

Ръсел Уестбрук записа 20 точки и 14 асистенции за Лейкърс, но пропусна три отворени стрелби в продължението, докато Селтикс се откъсната с 12 последователни точки и затвориха мача. За ЛеБрон и компания това бе четвърта загуба в последните им пет мача, след серията от 8-2, която им вдъхна живот и донякъде заличи слабия старт на отбора.

Янис Адетокунбо се отчете с 30 точки, а Боби Портис завърши с 25 точки и 11 борби, за да изведат Милуоки до успех със 128:111 срещу Голдън Стейт в мач между последните два шампиона в НБА.

Стеф Къри отбеляза 20 точки, въпреки че пропусна седем от 10-те опита за три точки. Джордан Пуул добави 18, а Клей Томпсън 14 за тима на Голдън Стейт, който допусна трето поредно поражение и има баланс от 2-12 като гост от началото на сезона.