Ботев Пд изпусна ЦСКА 1948 навръх рождения си ден

Ботев Пд изпусна ЦСКА 1948 навръх рождения си ден. Днес клубът празнува 110 години от създаването си. "Жълто-черните" завършиха 2:2 като гости на "червените" в двубой от 23-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Витоша" в Бистрица.

ЦСКА 1948 откри резултата при първата си по-опасна атака. Реда Рабей сбърка фатално в центъра на терена и топката стигна до Георги Русев. Той напредна леко и изведе Александър Колев сам срещу Георги Аргилашки. Последва силен шут с десния крак, при който топката опъна мрежата за 1:0.

В 49-ата минута гостите изравниха резултата. Тодор Неделев даде пас към Николай Минков, който овладя и почти от аутлинията върна назад към Бароан. Този път нападателят бе безпощаден и с мощен удар разстреля Наумов за 1:1.

В 64-ата минута Ботев стигна до пълен обрат. Дилан Мертенс изведе с пас през центъра Антоан Бароан. Той надбяга двама бранители и шутира покрай вратаря за 1:2. Пет минути преди края Русев изведе Галин Иванов фронтално срещу Георги Аргилашки и нападателят с плътен удар изравни резултата - 2:2.

По този начин тимът на треньора Азрудин Валентич запазиха третото място във временното класиране, но вече са с актив от 40 точки. Освен това "канарите" увеличиха успешната си серия на 5 поредни мача без загуба (3 победи и 2 равенства). В оставащите 3 мача до края на редовния сезон Ботев се нуждае само от още една точка, за да си гарантира със сигурност място в Топ 6. /БГНЕС