Ботев (Пд) взе аванс срещу ЦСКА след зрелище в Коматево

Отборът на Ботев (Пд) надигра у дома с 3:2 ЦСКА в първа полуфинална среща от турнира за Купата на България, играна във „Футболен комплекс „Ботев 1912“ в Коматево. Двубоят започна по великолепен начин за пловдивчани, които си осигуриха аванс от два чисти гола в първия половин час на сблъсъка.

Ботев надигра у дома ЦСКА с 3:2 в първи полуфинален сблъсък, игран в Коматево.

Първо Тодор Неделев реализира хладнокръвно дузпа, отсъдена за нарушение от страна на Борислав Чорбаджийски срещу Лазар Марин в 14-та минута, а в 27-та минута Антонио Вутов покачи на 2:0 след чудесна контраатака. Преди това гостите имаха претенции за нарушение срещу Жанио Бикел, който загуби кълбото в центъра на терена, но главният съдия Николай Йорданов не отсъди фаул срещу полузащитника. Ботев контролираше събитията на терена, но столичани се завърнаха в мача след дузпа на свой ред. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Жонатан Перейра. Зад топката застана Али Соу, който също подобно на Неделев, не остави шансове на Даниел Кайзер. Втората част започна с изгонване на Бикел, който получи втори жълт картон за нарушение срещу Лъчезар Балтанов. Вместо обаче да натиснат съперника и да вземат добър аванс преди реванша в София, пловдивчани се отдръпнаха и позволиха на ЦСКА да атакува. Малко след час игра Соу уцели гредата от непосредствена близост, а в последствие Перейра отново игра с ръка в наказателното си поле, но този път Йорданов не посочи бялата точка за трети път в мача. Това предизвика бурна реакция от резервната скамейка на ЦСКА, но реферът нареди на играта да продължи, като показа и жълт картон на Соу, който поиска обяснение от арбитъра. Малко по-късно ЦСКА закономерно възстанови равенството след отлично изпълнен пряк свободен удар на Рубен Пинто, който със силен удар прониза вратата на „канарчетата“. След изравнителния гол обаче възпитаниците на Любослав Пенев загубиха физически сили и Ботев натисна в търсене на трети гол. Златната резерва на домакините Феребори Доре остана очи в очи със стража на армейците Витаутас Черниаускас и го преодоля за 3:2 в 83-та минута. До края играчите на Николай Киров търсеха четвърти гол, като в края пас на Неделев преодоля вратаря на „червените“, но топката бе изчистена малко преди да влезе в мрежата на гостите. Така Ботев взе крехък аванс преди реванша в София след седмица. Двата отбора са два от последните три победителя в надпреварата, като ЦСКА спечели през 2016, а Ботев завоюва трофея година по-късно. /БГНЕС