Ботев Пловдив обърна Локомотив София в "Надежда"

Отборът на Ботев Пловдив победи Локомотив София с 2:1 като гост в мач от 34-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадиона в квартал "Надежда" бе без значение за двата тима, които вече нямат шанс да завършат на седмо място в класирането и да участват в плейофа за евротурнирите.

"Канарчетата" бяха в тежка серия от пет поредни мача без победа в първенството преди днешната среща, а в 34-та минута нападателят на "железничарите" Антонио Вутов откри резултата. Гостите намериха сили да стигнат до пълен обрат с попадения на Николай Минков в 40-та минута и Абдулайе Траоре пет минути след началото на втората част.

Преди началото на двубоя защитникът на Локомотив Мики Орачев получи юбилейна фланелка по случай 100 изиграни мача за столичния клуб. След тази победа Ботев Пловдив остава на десето място в класирането с 36 точки, докато "железничарите" са на девета позиция с шест точки повече. /БГНЕС