Брайтън и Манчестър Сити поделиха точките край Южния бряг

Отборите на Брайтън и Манчестър Сити направиха равенство 1:1 в отложен мач от 32-ия кръг на Висшата лига, игран стадион "Амекс Експрес" в южния град.

"Гражданите" вече си осигуриха титлата в Англия, но въпреки това мениджърът Пеп Гуардиола заложи на голяма част от титулярните си играчи за двубоя. Гостите поведоха в резултата в 35-та минута чрез Фил Фоудън, който се разписа след асистенция на Ерлинг Холанд, но десет минути по-късно Хулио Енсисо изравни със страхотен изстрел от далечно разстояние.

Десет минути преди края на редовното време Холанд прати топката във вратата на "чайките" за втори път, но голът бе отменен за нарушение на норвежкия нападател след консултация с екрана край терена. В крайна сметка повече попадения не паднаха и двата тима поделиха точките.

По този начин Сити вече има 89 точки на първото място, докато Брайтън заема шеста позиция с актив от 62 точки. /БГНЕС