Бразилия удари Италия и е отново на финал на Световно след 12 години

Женският национален отбор по волейбол на Бразилия се класира за първия си финал на Световно първенство от 12 години насам, след като надигра Италия с 3:1 гейма – в отделните части 25:23, 22:25, 26:24, 25:19.

Бразилките ликуват след триумфа над италианките.

Първите три части на сблъсъка предложиха оспорвана игра, като Селесао спечели третия гейм с 26:24 и това сякаш пречупи съпротивата на италианките, които загубиха комфортно четвъртата част с 19:25.

Най-резултатна за победителките бе капитанката Габриела Брага Гимараеш с 20 точки. Още четири волейболистки на Бразилия приключиха с двуцифрен точков актив, водени от Ана Каролина да Силва със 17 – Лорен Жералдо Тейшейра добави 14 пункта, а с по 11 завършиха Каролин де Оливейра Саад Гатас и Росамария Монтибелер. За Италия Паола Огечи Егону избухна с 30 точки, а 17 добави Мириам Фатиме Сила, но усилията им се оказаха недостатъчни.

Така Бразилия ще спори за златото с актуалния шампион на планетата Сърбия, който се справи със САЩ също с 3:1 гейма. Финалът е в събота, 15 октомври, от 21:00 часа българско време, а Италия и САЩ ще играят за третото място по-рано през деня в 17:00 часа б.в. /БГНЕС