Бруклин надви Маями, но загуби Дюрант

Бруклин Нетс спечели гостуването си на Маями Хийт със 102:101 като гост в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). „Мрежите“ обаче дадоха жертва в лицето на Кевин Дюрант, който напусна паркета с контузия на коляното, като ядрено-магнитен резонанс ще разкрие колко сериозна е травмата му.

Дюрант приключи участието си в двубоя 36.6 сек преди края на третата четвърт. Той пострада след пробив на Джими Бътлър от „горещите“, който падна с гърба си върху съперника. Въпреки проблема, Дюрант вече е 14-и в реализаторската листа за всички времена, изпреварвайки легендата Доминик Уилкинс. Със своите 17 пункта за малко повече от 30 минути на игрището, Дюрант има вече 26 684, като е на 26 от 13-ия в класацията Оскар Робъртсън.

Кевин Дюрант.

Нетс спечелиха гостуването си във Флорида след добавка на Ройс О‘Нийл 3.2 сек преди сирената. Той приключи с осем точки, шест борби и шест асистенции. Най-резултатен за победителите бе Кайри Ървинг с 29 пункта, като той добави шест асистенции. Ник Клакстън се отчете с дабъл-дабъл – 13 точки и 11 борби, а Сет Къри и Ти Джей Уорън добавиха съответно по 14 и 10 пункта.

За Хийт Бътлър бе над всички с 26 точки, като овладя и осем топки. Тайлър Хиро се отчете с 24 пункта, а с по 10 завършиха трима играчи на Ерик Сполстра – Хейууд Хайсмит, Бам Адебайо и Макс Струс.

В подреждането на Изток Бруклин е втори с баланс 27-13 след втората си поредна победа в Лигата. Маями е осми в същата конференция с 21 успеха и 20 загуби. В следващите си мачове Нетс приемат лидера на Изток Бостън Селтикс в четвъртък, а Хийт са домакини на Оклахома Сити Тъндър два дни по-рано.

Детройт Пистънс – Филаделфия 76-ърс 111:123

Торонто Раптърс – Портланд Трейл Блейзърс 117:105

Индиана Пейсърс – Шарлът Хорнетс 116:111

Мемфис Гризлис – Юта Джаз 123:118

Хюстън Рокетс – Минесота Тимбъруулвс 96:104

Оклахома Сити Тъндър – Далас Маверикс 120:109

Финикс Сънс – Кливланд Кавалиърс 98:112

Ел Ей Клипърс – Атланта Хоукс 108:112. /БГНЕС