Бруклин разнищи Голдън Стейт с 91 точки до почивката

Отборът на Бруклин Нетс продължи с добрите си изяви в последните седмици, след като разби Голдън Стейт Уориърс със 143:113 у дома в мач от редовния сезон на НБА. Домакините бяха в отлична форма в атака, като вкараха 91 точки още до почивката, което е третото най-добро постижение в историята на Лигата. Рекордът се държи от Финикс Сънс със 107 точки в първите две части срещу Денвър Нъгетс през 1990, а на второ място са Уориърс с 92 точки срещу Чикаго Булс през 2018.

Нетс доминираха от самото начало и постепенно увеличаваха преднината си, която достигна 44 точки малко след началото на третата част, а при финалната сирена бе точно 30 точки. В отсъствието на Кайри Ървинг Бруклин реализираха над 64 процента от стрелбата си, като цели девет играчи на тима вкара 10 и повече точки, а всички 12 участници в двубоя вкараха поне 5 точки. Най-резултатен бе Кевин Дюрант с 23 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Бен Симънс се отчете с 10 точки, 8 асистенции и 4 борби.

Гостите бяха без контузените Стеф Къри, Клей Томпсън и Андрю Уигинс, като единствената добра новина за тях бе доброто представяне на младока Джеймс Уайзман, който вкара 30 точки при 85,7 процента стрелба за близо 28 минути игра. 21-годишният Уайзман бе втори избор в драфта през 2020-та година, но до момента не успява да реализира потенциала си в Уориърс. Другата положителна нотка за феновете на шампионите е, че с този мач се сложи край на серията им от шест поредни гостувания на Източния бряг (1-5), като сега за тима предстоят осем последователни домакинства. Голдън Стейт показва голяма разлика в представянето си у дома (12-2) и като гост (3-16).

От своя страна Бруклин вече има 11 победи в последните си 12 мача и заема четвърто място в Източната конференция с баланс 20-12. Уориърс са на 11-та позиция на Запад с актив 15-18 и извън плейофите към момента.

Кавалиърс - Бъкс 114:106

Севънтисиксърс - Пистънс 113:93

Хоукс - Булс 108:110

Селтикс - Пейсърс 112:117

Никс - Раптърс 106:113

Рокетс - Меджик 110:116

Тимбърулвс - Маверикс 99:104

Тъндър - Трейл Блейзърс 101:98