Бруклин спечели дербито на Ню Йорк след трипъл-дабъл на Дюрант

Отборът на Бруклин Нетс спечели дербито с Ню Йорк Никс със 112:85 у дома в мач от редовния сезон на НБА. В "Барклейс Сентър" в Бруклин домакините доминираха и стигнаха до убедителен успех въпреки отсъствието на отстранения Кайри Ървинг.

Над всички на паркета бе Кевин Дюрант, който реализира трипъл-дабъл - 29 точки, 12 борби, 12 асистенции и 2 чадъра, като той се превърна в първия играч, който вкарва поне 25 точки в първите 12 мача от сезона от Майкъл Джордан насам. За Дюрант това бе и 13-ти пореден успех срещу Никс. Сет Къри добави 23 точки за 23 минути игра за победата, а Едмънд Съмнър се отчете с 18 точки за 18 минути. За Никс най-резултатен бе Джулиъс Рандъл с 24 точки и 11 борби, но само още двама играчи минаха границата от 10 точки, а тимът записа изключителна ниска успеваемост на стрелбата - 32,2 процента.

По този начин Бруклин продължи с възхода си под ръководството на новия треньор Жак Вон, който замени на поста Стив Наш. Първоначално Вон получи позицията временно, но най-вероятно той ще довърши сезона.

В друг мач от тази нощ Милуоки Бъкс победи Оклахома Сити Тъндър със 136:132 като гост след две продължения. Така Бъкс продължават да имат най-добрия баланс в Лигата - десет победи и само една загуба.

Меджик - Маверикс 94:87

Хорнетс - Трейл Блейзърс 95:105

Пейсърс - Нъгетс 119:122

Хоукс - Джаз 119:125

Селтикс - Пистънс 128:112

Раптърс - Рокетс 116:109

Булс - Пеликанс 111:115

Тимбърулвс - Сънс 117:129

Спърс - Гризлис 122:124 (след продължение)