Бруклин спря победната серия на Бостън след 40 точки на Ървинг

Бруклин Нетс постигна домакински успех над Бостън Селтикс със 121:109 в поредна среща от редовния сезон на НБА.

Лигата се завърна в сряда с два двубоя след „звездния“ уикенд, а в четвъртък програмата предостави нови страхотни сблъсъци. Един от тях беше между два от най-добрите отбори на Изток в лицето на „мрежите“ и „келтите“. След равностойно първо полувреме, в което Нетс водеха с три точки – 58:55, домакините вдигнаха темпото и успяха да надиграят съперника, спирайки серията му от четири поредни успеха. Над всички за победителите бе Кайри Ървинг.

Бившият гард на Селтикс завърши с 40 точки при стрелба от игра 15/23 и 5/8 от тройката. Той добави и осем борби. Джеймс Хардън остана близо до трипъл-дабъл – 22 точки, десет борби и осем асистенции, а тимът на Стив Неш отново игра без Кевин Дюрант, който продължава да лекува контузия. Джейсън Тейтъм наниза 31 пункта за „келтите“, а още четирима баскетболисти приключиха с двуцифрен точков актив, но това не спаси Бостън от поражение.

В класирането на Изток Бруклин е втори с баланс 25-13, докато Селтикс са четвърти с 19-18. В следващите си мачове Нетс приемат Детройт Пистънс, а Бостън гостува на Хюстън Рокетс.

Шарлът Хорнетс – Детройт Пистънс 105:102

Торонто Раптърс – Атланта Хоукс 120:121

Маями Хийт – Орландо Меджик 111:103

Чикаго Булс – Филаделфия 76-ърс 105:127

Милуоки Бъкс – Ню Йорк Никс 134:101

Ню Орлиънс Пеликанс – Минесота Тимбъруулвс 105:135

Оклахома Сити Тъндър – Далас Маверикс 116:108

Ел Ей Клипърс – Голдън Стейт Уориърс 130:104