България се бори, но не успя срещу Сърбия

България отстъпи с 0:3 (19:25, 18:25, 26:28) на актуалния световен и европейски шампион Сърбия в първи 1/4-финал от Европейското първенство по волейбол за жени. По този начин възпитаничките на Иван Петков отпадат от турнира, но попадат в топ 8 на Европа за първи път след десетгодишна пауза.

Над всички в мача бе звездата на Сърбия Тияна Бошкович с 22 точки. С двуцифрен актив се отчетоха Бранкица Михайлович (11) и Стефана Великович (10). За България капитанът Елица Василева бе най-резултатна с 18 точки, а Гергана Димитрова добави още 10.

България успя да се закачи в резултата само в третия гейм, когато дори достигна до точка за неговото спечелване, но последва сервис в аут. След това сръбкините отново взеха предимството и след грешка в атака от наша страна, мачът в Анкара приключи за общо 77 минути. /БГНЕС