Бьо постигна рекордна 15-а победа през сезона в Холменколен

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо спечели рекордна 15-а победа за Световната купа в биатлона, след като триумфира в преследването на 12.5 км в норвежкия зимен курорт Холменколен. Втори зад него остана брат му Тарей Бьо – на +13.9 секунди от победителя. Трети на почетната стълбичка се качи германецът Арнд Пайфер.

Бьо отново отвя конкуренцията и задмина Фуркад по брой победи в един сезон.

Топ 10 допълват австриецът Феликс Лайтнер, норвежецът Ветле Сьестад Кристиансен, италианецът Лукас Хофер, германецът Бенедикт Дол, французинът Симон Дестьо, руснакът Матвей Елисеев и норвежецът Хенрик Л‘Абее-Лунд. Успехът бе 15-и за Бьо през кампанията, с което той подобри постижението на французина Мартен Фуркад от сезон 2016/17.

Норвежецът е близо до пет кристални глобуса през сезона, след като си осигури вече Малката световна купа в дисциплините спринт, преследване и индивидуално, като може да триумфира и в масовия старт утре, когато е последното състезание за сезона – 15 км. Във временното класиране в дисциплината Бьо поделя върха с французина Куентин Филон Майе. Норвежкият биатлонист завоюва отдавна и Големия кристален глобус за Световната купа. /БГНЕС