ЦСКА 1948 се отпуши срещу Етър, Враца взе дербито на Северозапада

Отборът на ЦСКА 1948 постигна най-голямата си победа от началото на сезона, след като разби Етър с 5:1 у дома в мач от седмия кръг на Първа лига. След тежката загуба с 0:3 от Левски преди седмица ръководството на "червените" направиха треньорски промени, а на Националния стадион възпитаниците на Красимир Балъков изглеждаха вдъхновени срещу опашкаря Етър.

Камбуров вкара втория си гол от началото на сезона.

Ветеранът Мартин Камбуров откри резултата още в петата минута със своя 239-ти гол в елита на България. В 20-та минута Денислав Александров удвои преднината на домакините, а малко преди почивката Георги Русев покачи на 3:0. Милчо Ангелов върна надеждите на "болярите" в 45-та минута, но през втората част ЦСКА стигна до нови два гола, дело на Георги Русев и Галин Иванов. По този начин "армейците" стигнаха до втори успех от началото на първенството и се изкачиха до 9-то място в класирането на 9 точки. Етър остава на дъното без нито една спечелена точка.

Ботев Враца взе дербито на Северозапада с Монтана, след като спечели с 2:0 на стадион "Христо Ботев" във Враца. Димитър Буров изведе напред домакините точно преди почивката, а Даниел Генов оформи крайното 2:0 в 58-та минута. Така тимът на Тони Здравков записа втора поредна победа в шампионата и се изкачи до седмо място в подреждането с 10 точки. Монтана заема 10-та позиция с актив от 8 точки. /БГНЕС