ЦСКА изпусна Клуж и остана без гол в група А на Лига Европа

Отборът на ЦСКА завърши наравно 0:0 при гостуването на Клуж в Румъния в мач от група А на Лига Европа. Двубоят започна с опасна ситуация пред вратата на Густаво Бусато. Центриране бе засечено от Микаел Перейра, но мина встрани.

ЦСКА отново не успя да вкара в мач от ЛЕ.

Последваха 2-3 добри положения за армейците, като първо Али Соу не успя да засече центриране на Греъм Кери, а впоследствие след ъглов удар на ирландеца, Валентин Антов отклони технично топката, но тя бе изчистена на голлинията от капитана на домакините Камора. Клуж отвърна на предизвикателството с удар на Габриел Дебелюх, който се възползва от грешка на Жеферсон, но Бусато бе на място и се намеси без проблеми. До края на полувремето играта бе равностойна, като нулевият резултат се запази на почивката. След 15-минутната пауза Амос Юга стреля коварно по посока вратата на румънците, но стражът на ЧФР Клуж Кристиан Балградеан се справи и изби топката встрани. ЦСКА изнесе играта в предни позиции в търсене на своя първи гол в турнира, като стигна до най-чистото си положение в 69-та минута, когато Али Соу получи след триходова комбинация на отлична позиция, но ударът му с десния крак бе избит в ъглов удар. Малко след това Юнус Санкаре стреля в аут след поредна акция на „червените“. Клуж отправи неточен изстрел чрез Камора четвърт час преди края на редовното време. Соу отново имаше шанс да изведе армейците напред в резултата, но не успя да засече хубавото подаване на Тибо Вион. Румънците направиха впоследствие опасна атака, при която Юрген Матей изби на голлинията, а малко след това Александру Кипчиу бе изгонен за втори жълт картон, след като се опита да си изпроси дузпа срещу Антов. „Червените“ опитаха да стигнат до така желания гол, но изстрел на влезлия от пейката Тиаго Родригес бе отразен от Балградеан, а впоследствие Соу не можа да направи добавка или да центрира. В крайна сметка срещата завърши при нулево равенство и така ЦСКА остава без отбелязан гол в групите на Лига Европа. Това беше и втори мач под ръководството на Бруно Акрапович във втория по престижност европейски клубен турнир след поражението на Националния стадион „Васил Левски“ от Йънг Бойс с 0:1. ЦСКА е с две точки на последна позиция в група А, докато Клуж е трети с пет пункта. В другия мач от групата Йънг Бойс отстъпи на Рома с 1:3 и така „вълците“ си гарантираха първото място. Жан Пиер Нсаме даде аванс на швейцарците, но Борха Майорал, Рикардо Калафиори и Един Джеко оформиха крайния резултат. Йънг Бойс има седем пункта и ще се бори с Клуж за второто място в групата в директен сблъсък в Швейцария. От другите групи класиране в елиминациите си осигуриха Славия Прага, Байер Леверкузен, ПСВ Айндховен, Милан, Лил, Виляреал, Тотнъм, Антверп и Динамо Загреб.

Феновете на Арсенал поздравяват отбора след убедителния успех над Рапид Виена.

Ето и всички резултати от вечерта: Група А: Клуж – ЦСКА 0:0 Рома – Йънг Бойс 3:1 Група В: Арсенал – Рапид Виена 4:1 Мьолде – Дъндолк 3:1 Група С: Ница – Байер Леверкузен 2:3 Славия Прага – Апоел Беер Шева 3:0 Група D: Бенфика – Лех Познан 4:0 Рейнджърс – Стандарт Лиеж 3:2 Група Е: АЗ Алкмаар – Наполи 1:1 Реал Сосиедад – Риека 2:2 Група G: АЕК Атина – Брага 2:4 Зоря – Лестър 1:0 Група Н: Милан – Селтик 4:2 Лил – Спарта Прага 2:1 Група I: Карабах – Макаби Тел Авив 1:1 Сивасспор – Виляреал 0:1 Група J: ЛАСК – Тотнъм 3:3 Антверп – Лудогорец 3:1 Група К: ЦСКА Москва – Волфсбергер 0:1 Фейенорд – Динамо Загреб 0:2 Група L: Цървена Звезда – Хофенхайм 0:0 Гент – Слован Либерец 1:2. /БГНЕС