ЦСКА продължава без проблеми за Купата

ЦСКА победи втородивизионния Локомотив Горна Оряховица с 3:0 като гост и се класира за 1/8-финалите на Купата на България. Попаденията за „армейците" отбелязаха Денис Давидов (20) през първата част и Тони Уот (55, 62), който уби интригата в двубоя. Срещата в Горна Оряховица започна в не особено високо темпо, но все пак ЦСКА успя да открие резултата след само 20 минути игра. Денис Давидов отбеляза хубав гол от границата на наказателното поле с техничен удар. Попадението е дебютно за руснака с екипа на „червените". Малко по-късно Давидов уцели страничната греда след нов техничен удар. В началото на втората част ЦСКА си реши мача. Автор и на двата гола стана Тони Уот. Първо той отбеляза с глава, засичайки хубаво центриране от фаул на Греъм Кери, а след това се възползва от грешка в изнасянето на Локомотив и премина вратаря, за да се разпише на празна врата. По-рано през деня Черно море и Кариана Ерден си осигуриха класиране напред. Те също победиха с по 3:0, съответно Ботев Ихтиман и Царско село. Утре ще се изиграят от шест мача от 1/16-финалите за Купата на България. /БГНЕС