Цвети Пиронкова остава без победа срещу Серина Уилямс

Цветана Пиронкова загуби от Серина Уилямс в два сета и приключи участието си на турнира в Мелбърн. Първата ни ракета отстъпи на 23-кратната шампионка в турнири от Големия шлем с 1-6, 4-6 след 1 час и 14 минути игра в среща от 1/8 финалите.

39-годишната американка доминираше в първия сет и след два пробива спечели убедително частта. Във втория сет Пиронкова бе по-равностойна на именитата си съперничка, но при 4-5 загуби подаването си. Тя спаси 3 мачбола, но не успя да стори това при четвъртия. Пловдивчанката не успя да застраши сервиса на Уилямс нито веднъж в целия двубой. Американката записа шеста победа от шест мача срещу Цвети. Представителката ни стартира в турнира с победа над рускинята Людмила Самсонова, след което отстрани и хърватката Дона Векич. /БГНЕС