Челси и Евертън продължават напред за ФА Къп

Отборът на Челси се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като разби петодивизионния Честърфийлд с 5:1 у дома. На "Стамфорд Бридж" домакините нямаха проблем срещу непрофесионалния си съперник, който е 91 места по-надолу от "сините" в английската футболна пирамида.

Лондончани откриха резултата още в шестата минута чрез Тимо Вернер, а малко след това Калъм Хъдсън-Одой удвои. Още преди почивката Ромелу Лукаку и Андреас Кристенсен покачиха на 4:0, а в 55-та минута Хаким Зиеш направи 5:0 от дузпа, преди все пак гостите да стигнат до почетен гол чрез Аквази Асанте.

Доста повече затруднения имаше тимът на Евертън, който имаше нужда от гол в продълженията на Андрос Таунзънд, за да победи Хъл Сити с 3:2 като гост. Със същия резултат след продължения Саутхемптън взе гостуването си на Суонзи Сити, а напред продължава и Борнемут след 3:1 над Йоувил Таун. /БГНЕС