Червен картон за Роналдо и загуба за Ал Насър в Суперкупата

Звездата на Ал Насър Кристиано Роналдо бе изгонен с директен червен картон, а неговият тим Ал Насър загуби от Ал Хилал с 1:2 в мач от полуфиналите на Суперкупата на Саудитска Арабия.

Двубоят се разви много лошо за Ал Насър след почивката, когато в рамите на 11 минути Ал Хилал нанесе двоен удар с попадения на Ал Давсари и Малком. В 86-та минута Роналдо искаше да изпълни бърз тъч, но съперников играч му попречи и той го избута с лакът в гърдите. За това си действие португалецът получи директен червен картон от рефера, а силите на Ал Насът стигнаха за почетно попадение в 99-та минута, дело на Садио Мане.

Така Ал Хилал се класира за финала на Суперкупата, където ще срещне Ал Итихад, който победи Ал Уехда с 2:1 в другия полуфинал. /БГНЕС