Чикаго навакса пасив от 19 точки за успех в Бостън

Отборът на Чикаго Булс продължи със силното си представяне от началото на сезона в НБА, след като победи Бостън Селтикс със 128:114 като гост. Биковете изоставаха с 19 точки в средата на третата част, но влязоха в страхотна серия след това, като спечелиха последната четвъртина с 39:11, за да стигнат до крайния успех.

Над всички за Чикаго отново бе крилото ДеМар ДеРоузан, който реализира 37 точки и 7 борби, Зак Лавийн добави 26 точки и 7 асистенции за успеха, а центърът Никола Вучевич бе много близо до трипъл-дабъл - 11 точки, 10 борби и 9 асистенции. За Селтикс най-резултатен бе Джейлън Браун с 28 точки, но тимът записа трето поредно поражение и бе изпратен с освирквания от своите фенове в "Ти Ди Гардън".

"Изоставахме с много като гости на тежък съперник, но това не ни притесни и продължихме да се борим", коментира ДеРоузан след двубоя, след който Чикаго вече е с баланс от 6 победи и 1 загуба през кампанията и води в класирането на Източната конференция, докато Бостън е на 12-та позиция с актив 2-5.

Хорнетс - Кавалиърс 110:113

Пейсърс - Спърс 131:118

Севънтисиксърс - Трейл Блейзърс 113:103

Хоукс - Уозардс 118:111

Никс - Раптърс 104:113

Гризлис - Нъгетс 106:97

Тимбъруулвс - Меджик 97:115

Клипърс - Тъндър 99:94. /БГНЕС