Чилич разби Медведев за третия си 1/4-финал на Ролан Гарос

Марин Чилич достигна четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис, след като постигна безапелационна победа над Даниил Медведев в три сета – 6-2, 6-3, 6-2, за малко над един час и 45 минути игра.

Марин Чилич.

Откриващият сет започна равностойно и вървя гейм за гейм до шестия, когато хърватинът, поставен под номер 20 в основната схема, реализира първия пробив в срещата, а след това направи още един за крайното 6-2. Втората част се разви идентично, като отново световният номер 2 допусна брейк в шестия гейм – той се оказа и единствен за целия втори сет. В третия Чилич тръгна много силно и с два ранни пробива уби интригата и съпротивата на руснака, като след това спокойно доигра сблъсъка и стигна до победата, реализирайки втория си мачбол.

Шампионът от Ю Ес Оупън 2014 игра страхотно на първи сервис, като въпреки ниския си процент вкарано първо подаване за целия мач – 56%, загуби едва четири точки на първи сервис за трите изиграни сета. Той не даде нито една възможност за пробив пред Медведев, който завърши с 15 уинъра и 28 непредизвикани грешки. Статистката на Чилич в тази графа бе 33-22. Хърватинът стигна до третия си четвъртфинал във френската столица след двата поредни през 2017 и 2018, като ще се опита да играе за първи път на полуфинал. Съперникът му в следващата фаза е друг руснак – седмият в схемата Андрей Рубльов, който надви Яник Синер с 1-6, 6-4, 2-0 и отказ на младия италианец поради контузия.

В другия четвъртфинал в долната половина съперници ще бъдат скандинавците Каспер Рууд (Норвегия) и Холгер Руне (Дания), който изненадващо елиминира миналогодишния финалист Стефанос Циципас. В горната третата ракета на света Александър Зверев излиза на корта срещу 19-годишния талант Карлос Алкарас, а световният номер 1 Новак Джокович излиза срещу Рафаел Надал за епизод номер 59 от съперничеството им. /БГНЕС