Далас изравни серията с Клипърс

Отборът на Далас Маверикс изравни резултата в четвъртфиналната плейофна серия с Ел Ей Клипърс, след като спечели втория мач между двата тима със 127:114. Маверикс поведоха в резултата още в началото и до края не изпуснаха преднината си, отблъсквайки няколко опита на Клипърс да се върне в двубоя.

Поредният си силен мач за Малас изнесе словенецът Лука Дончич, който реализира 28 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Кристапс Порзингис добави 23 точки и 7 борби. Много силно се включи пейката на Маверикс, която се отчете с 49 точки, като особено впечатляващо бе представянето на Бобан Марянович, който вкара 13 точки и взе 9 борби за едва девет минути игра. За Клипърс най-резултатен бе Кауай Ленард с 35 точки и 10 борби, а Лу Уилямс добави 23 точки и 7 асистенции.

Бостън Селтикс поведе с 2-0 в серията с Филаделфия 76-ърс, след като постигна обрат и спечели с убедителното 128:101. Филаделфия започна много силно двубоя и дръпна с 14 точки още в средата на първата част, но след това Бостън наложи контрол и постепенно натрупа голяма преднина. Джейсън Тейтъм вкара 33 точки за Селтикс, а Кемба Уокър добави 20. За Филаделфия над всички бе центърът Джоъл Ембийд с 34 точки и 10 борби.