Далас нанесе най-тежката загуба на Голдън Стейт от 12 години насам

Кевин Дюрант бе единственият, който мина границата от 20 точки за шампионите.

Отборът на Голдън Стейт Уориърс претърпя най-тежката си загуба в Националната баскетболна асоциация от 2007-ма годината насам, след като бе разбит със 126:91 у дома от Далас Маверикс.

Без своя лидер Стеф Къри, който получи почивка от наставника Стив Кър, шампионите записаха четвъртото си поражение от началото на месеца и изгубиха лидерската позиция в Западната конференция, където вече еднолично на първото място е тимът на Денвър Нъгетс. Избор номер 1 в драфта през лятото Лука Дончич направи страхотен мач, реализирайки трипъл-дабъл - 23 точки, 11 борби, 10 асистенции и 3 откраднати топки, а ветеранът Дирк Новицки се отчете с 21 точки и 5 борби за 26 минути игра. Много силно се представи пейката на Далас, която вкара общо 58 точки, включително 17 на Райън Брокхоф и 16 на Макси Клебер. За Воините Кевин Дюрант отбеляза 25 точки, ДеМаркъс Къзънс добави 19, а Кевин Луни реализира 12 от пейката, но нито един друг играч на тима не достигна границата от 10 точки. След това поражение Голдън Стейт има актив от 49 победи и 23 загуба, докато лидерът на Запад Денвър е с една загуба по-малко. Далас остава на предпоследната позиция в конференция с 29 успеха и 44 поражения.

В друг мач от изминалата нощ отборът на Шарлът Хорнетс заличи пасив от 18 точки в последната четвърт, за да победи гостуващия Бостън Селтикс със 124:117. /БГНЕС