Далас отказа да се предаде и остава в битката за титлата на Запад

Далас постигна първа победа във финала на Запад, след като спечели домакинството си на Голдън Стейт със 119:109. Въпреки това обаче Маверикс изостава с 1-3, а съперникът му се нуждае от още един успех, за да спечели титлата в конференцията.

Лука Дончич направи поредният си голям мач - 30 точки, 14 борби и 9 асистенции, като едно завършващо подаване го раздели от трипъл дабъл. Словенецът няма слаба вечер в четирите сблъсъка с Уориърс, но това засега се оказна недостатъчно срещу петкратния шампион на НБА.

Фини-Смит завърши с 23 точки за Далас, Джейлън Брансън - с 15, а Макси Клебър - 13.

Голдън Стейт се събуди чак в последната четвърт, като преди нея изоставаше с 29 точки. Къри бе най-резултатен за Уориърс с 20 точки и 8 асистенции. Джонатан Къминга вкара 17 точки за тима в края, Джордан Пуул завърши с 14, а Моузес Мууди - с 10.

Предстои мач №5 на негова територия в петък сутринта наше време. Там Голдън Стейт ще опита да реши серията и да гледа към финалите на НБА.

На Изток Бостън и Маями продължават битката при 2-2, а петият двубой е във Флорида в четвъртък сутринта. /БГНЕС