Дардер осигури победа на Еспаньол в каталунското дерби срещу Жирона

Жирона загуби от Еспаньол с 1:2 в каталунското дерби от 31-и кръг на Примера дивисион. И трите гола в мача на стадион „Монтиливи“ бяха отбелязани през второто полувреме.

Халфът на Еспаньол Сержи Дардер откри резултата в 59-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле.

В 80-ата минута равенството бе възстановено от нападателя на Жирона Кристиан Стуани, който реализира дузпа. Минута преди края на редовното време Дардер отправи силен удар от далечна дистанция, който вратарят на домакините Боно не успя да спаси. Двата отбора заемат съседни места в таблицата - Еспаньол с 38 точки е на 13-а позиция, а Жирона с 34 е на 14-а.

Тази вечер от 21:45 ч. българско време лидерът Барселона посреща най-близкия си преследвач Атлетико Мадрид. /БГНЕС