Дея не даде гейм на Черно море и е третият полуфиналист при мъжете

Лидерът в редовния сезон - Дея спорт, си осигури място на полуфиналите в efbet Супер Волей 23/24, след като в третата четвъртфинална битка срещу варненския Черно море, състезателите на Франческо Кадеду наложиха волята си с 3:0 (25:11, 25:19, 25:17) гейма. Бургазлии надиграха съперниците си във всички волейболни елементи, печелейки най-важното морско дерби за сезона с 41 (на 28) успешни атаки, 3 аса (на 2) и 14 блокади (2).

Още от началото на първия гейм, домакините от Бургас заеха лидерската позиция (4:1). Без трудности, те продължиха да контролират случващото се на игрището (14:4), отваряйки мача в своя полза след 25:11. Началото на втория гейм се оказа най-интересно, след като Черно море стартира по-успешно за 5:1. С напредване на играта обаче, Дея намери отново своя ритъм и изравни за 10:10, след което поведе при 12:11. Това сломи гостите, които изгубиха концентрация. Дея не пропусна възможностите си и взе и този гейм, този път при 25:19. Третият гейм беше оспорван до 12:11, след което бургазлии влезнаха в серия, трупайки комфортна точкова разлика за крайното 25-17.

"Беше добър сезон за Черно Море, предвид селекцията, която имаме. Голяма част от състезателите са момчета от школата. Това, че стигнахме до трети мач с Дея, е успех. Те имат имат много дълбочина в състава. Това е отбор, който е направен, за да играе финал. Имат хора, които да влезнат, имат опит, докато ние имаме момчета, които играят за първи път плейофни срещи и никога не са се сблъсквали с това да излезнат от Варна.

На база на всичко това, ако трябва да обобщим, смятам, че Дея продължават напълно заслужено. Чувствам се добре във Варна - семейството ми е там, там живея. След като така се случи с Хебър, решението ми беше обсъдено в семейството. Аз така или иначе съм на 39 години и рано или късно трябваше да се прибера у дома. Кариерата на един спортист рано или късно свършва. Играе ми се волейбол, но да съм вкъщи при семейството си", сподели играчът на Черно море Виктор Йосифов.

"Имах "старчески" дискомфорт, нищо ненормално. Важното е, че днес победихме и играхме първите два гейма много добре. Третия не мога да оценя, защото ми е по-трудно. Нашият отбор заслужава да отиде на полуфинал. Това ми напомня на серията с Нефтохимик, която имахме преди 6 години. Паднахме в единия четвъртфинал, после станахме шампиони. Прогнози за утрешния мач? Ррезонно, ако погледнем сезона, Левски трябва да победи. Пирин показват феноменална игра напоследък, но Левски ще имат домакинско предимство", бяха думите на състезателя на Дея Георги Братоев.

"Преди всичко, и трите мача бяха различни. Днес беше най-важно и показахме една добра игра. Видях моя отбор, показвайки концентрация от първия до последния момент. Днес беше по-трудно, без Ники Николов, без Димитър Василев. Но сме много щастливи от това, което постигнахме. Показахме добро техническо и ментално държание. Очакваме 3 април за първия полуфинал с ЦСКА.

През целия шампионат имахме проблеми със сервирането. Днес обаче, както и в първия и втория мач, сервирахме добре. Започнaхме с интензитет, резултатът беше близък във втория гейм, но успяхме да покажем характер, възможности и наистина съм доволен. Имаме една цел - искаме да играем финал, но пред нас е ЦСКА. Мисля, че ще бъде дълга серия", коментира старши треньорът на бургазлии Франческо Кадеду.

Дея играе с ЦСКА в единия полуфинал, а в другия действащите шампиони от Нефтохимик чакат Левски или Пирин Разлог. /БГНЕС