Дейвис поведе Лейкърс към успех над Филаделфия

Дейвис реализира 37 точки, 13 борби и 4 чадъра за успеха на своите.

Отборът на Ел Ей Лейкърс победи Филаделфия 76-ърс със 120:107 у дома в мач от редовния сезон на НБА, като крилото на Езерняците Антъни Дейвис се отличи със страхотно представяне.

Лейкърс наваксаха изоставане от 13 точки в средата на втората част, а Дейвис реализира 37 точки, 13 борби, 4 чадъра и 2 откраднати топки за близо 39 минути игра. ЛеБрон Джеймс добави 22 точки и 14 асистенции за успеха, а Дуайт Хауърд се отчете с 11 точки от пейката. За Филаделфия, които са без голямата си звезда Джоел Ембийд, най-резултатен бе Глен Робинсън с 25 точки. Лейкърс води в класирането на Западната конференция с 47 победи и 13 загуби, докато Филаделфия заема шесто място на Изток с баланс 37-25.

Легендата на Сан Антонио Спърс Тим Дънкан записа първа победа като треньор в кариерата си, след като замести отсъстващия поради лични причини наставник на тима Грег Попович при успеха над Шарлът Хорнетс със 104:103 като гост.

Баскетболистите на Шарлът започнаха силно мача и натрупаха преднина от 17 точки само за една част, но гостите постепенно намериха ритъма си и успяха да стигнат до обрат в последната четвърт. Деджаунти Мъри вкара 21 точки за успеха, а Брин Форбс добави 15 точки, докато за Шарлът над всички бе Тери Роузиър с 20 точки, 6 борби и 5 асистенции.

Сан Антонио заема 11-то място на Запад с актив от 26 победи и 24 поражения, докато Шарлът е на 10-та позиция на Изток с 21 победи и 40 загуби. /БГНЕС