Димитров пречупи Синер за 1/4-финал в Рим

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Рим, след като обърна Яник Синер след здрава трисетова битка с 4-6, 6-4, 6-4 за около два часа и 25 минути игра.

Димитров стигна 1/4-финалите в Рим, а там го чака един измежду Умбер/Шаповалов.

Младият представител на домакините започна по-добре срещата, изпъстрена с много непредизвикани грешки и нерви от двамата в началото, като проби първия сервис на Григор в частта. Първата ни ракета имаше пет възможности до края на сета да върне брейка, но така и не го стори, позволявайки на Синер да дръпне в резултата. Втората част започна с разменени пробиви, като 29-годишният хасковлия успя да реагира след брейка в дебютното си подаване и във втория сет. Димитров издебна своя момент в края на сета, когато осъществи решителен пробив, за да вкара мача в заключителна трета част. Там Григор поведе с 5-2 гейма, но допусна връщане на пробива, сервирайки за мача. 19-годишният италианец обаче бе сломен в десетия гейм при петия мачбол за нашия тенисист. Така, Димитров спечели първия официален двубой между двамата и достигна четвъртфиналите в италианската столица, където негов съперник ще бъде един измежду Юго Умбер и Денис Шаповалов. За 1/4-финалите се класира и представителя на домакините Матео Беретини, елиминирал своя сънародник Стефано Травалия след два тайбрека. /БГНЕС