Димитров се справи с Еванс на старта в Чънду

Григор Димитров започна успешно участието си на турнира в Чънду.

Григор Димитров започна успешно участието си на турнира от сериите АТР 250 в Чънду, след като победи британеца Даниел Еванс със 7-5, 7-5 в мач от втория кръг на надпреварата.

За Димитров, който е четвърти поставен в схемата, това бе първи мач след успешното му представяне на Откритото първенство на САЩ преди месец. Първият сет бе равностоен, като Григор успя да стигне до пробив в края и да поведе в резултата. Във втората част българският тенисист рано дръпна с пробив, но не бе солиден, когато сервираше за мача при 5-3 и загуби подаването си. Все пак Димитров успя да стигне до нов пробив в края и да затвори мача след час и 38 минути игра. По този начин хасковлията записа втората си победа от три мача срещу Еванс.

На четвъртфиналите на турнира Димитров ще се изправи срещу австралиеца Джордан Томпсън или Александър Бублик от Казахстан, които играят по-късно днес. /БГНЕС