Димитров се справи с Руусувуори за четвъртфинал във Вашингтон

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 500 във Вашингтон, след като победи финландеца Емил Руусувуори с 6-4, 6-3 във втория си мач от надпреварата.

Димитров вече бе записал победи на Руусувуори на клей и трева от началото на годината, а сега записа убедителен успех и на твърди кортове. Българският тенисист бе солиден на сервис и допусна само един пробив в целия двубой, а от своя страна взе подаването на съперника си три пъти, за да стигне до чист успех след час и 46 минути игра. Гришо завърши срещата с 4 аса, 22 печеливши удара и 11 непредизвикани грешки, докато опонентът му регистрира 14 уинъра и 14 грешки.

Така Димитров спечели и третия си мач срещу Руусувуори и се класира за четвъртфиналите във Вашингтон, където ще срещне 13-ия поставен Юго Умбер от Франция или японеца Йосуке Ватануки. /БГНЕС