Добавка на ЛеБрон донесе успеха на Лейкърс над Клипърс при завръщането на НБА

Отборът на Ел Ей Лейкърс надви Ел Ей Клипърс със 103:101 при рестарта на Националната баскетболна асоциация в Орландо, Флорида.

ЛеБрон блесна в края на дербито на Ел Ей, за да донесе победата на Лейкърс.

140 дни след прекъсването на лигата заради положителната проба за коронавирус на центъра на Юта Джаз Руди Гобер, мачовете от редовния сезон бяха подновени с горещото градско дерби номер 3 за кампанията. Преди двубоя треньори и играчи коленичиха в подкрепа на борбата срещу расовата дискриминация. Предишните две дербита бяха спечелени от „ножиците“, но те бяха без Монтрезъл Херъл и Лу Уилямс, които бяха поставени под карантина. Лейкърс стартираха вихрено и спечелиха откриващата четвърт със 35:23. Клипърс обаче вдигнаха оборотите във втората и третата и преди заключителната четвърт, влязоха с точка аванс. Около 4 минути преди сирената за край, „езерняците“ водеха с девет точки, но шестата тройка на Пол Джордж в срещата доведе нещата до равенство 101:101 при 28.4 сек до края. Тогава ЛеБрон Джеймс, голямата звезда на Лейкърс, се нагърби с отговорността и след пропуск, реализира добавката за 103:101 при 12.8 сек до края на 48-те минути. В последната си атака за двубоя, Клипърс не успяха да си осигурят добра позиция за стрелба и Джордж стреля неточно от тройката. Пи Джи претендираше, че е бил фаулиран, но нарушение не бе отсъдено и Лейкърс взеха ключов мач при подновяването на сезона. Над всички за победителите бе Антъни Дейвис с 34 точки, към които добави 8 борби. ЛеБрон се отчете с 16 точки, 11 борби и 7 асистенции, а с толкова точки завърши и Кайл Кузма. За Клипърс Пол Джордж вкара 30 точки, а Кауай Ленърд добави 28, но те се оказаха недостатъчни за възпитаниците на Док Ривърс, които загубиха за 21-и път през кампанията, но остават втори на Запад зад градския си съперник, който постигна победа номер 50 от старта на сезона, изоставайки само от Милуоки Бъкс – лидерът в Източната конференция е с 53 успеха. В следващите си мачове Лейкърс играят с действащия шампион в НБА Торонто Раптърс, докато Клипърс излизат на паркета срещу Ню Орлийнс Пеликанс.

Преди подновяването на сезона в НБА, играчите коленичиха в подкрепа на Black Lives Matter.

„Пеликаните“ отстъпиха в другата среща от вечерта от Юта Джаз със 104:106. Центърът на „джазмените“ Руди Гобер, който се зарази с коронавирус през март и стана причина за дългото прекъсване на лигата, вкара първия кош след подновяването на кампанията. Ню Орлийнс водеше в един момент с 16 точки, но в крайна сметка отстъпи след страхотна последна четвърт на Донован Мичъл и компания, която бе спечелена с 27:17. Джордан Кларксън бе над всички за Джаз с 23 точки, докато Мичъл и Майк Конли добавиха по 20. За Пеликанс трима играчи вкараха поне 20 точки – Брандън Инграм (23), Джру Холидей (20) и Джей Джей Редик (21), но баскетболистите на Алвин Джентри загубиха срещата. В следващите си двубои Пеликанс играят с Клипърс, а Джаз с Оклахома Сити Тъндър. /БГНЕС