Дончич наказа Голдън Стейт с пореден трипъл-дабъл

Отборът на Далас Маверикс победи Голдън Стейт Уориърс със 116:113 у дома в мач от редовния сезон на НБА. В повторение на финала на Западната конференция от миналия сезона звездите на двата тима Лука Дончич и Стеф Къри направиха страхотен дуел, но словенецът надделя, реализирайки петия си трипъл-дабъл за сезона и общо 51-ви в кариерата.

Дончич завърши с 41 точки, 12 борби и 12 асистенции, а с ключова роля за успеха бе и Тим Хардауей с 22 точки (5 тройки). Маверикс натрупаха преднина от 17 точки още в първата част, но Уориърс се върнаха в мача преди почивката и до края двубоят бе равностоен, като тройка на Къри малко преди края даде преднина от 110:108 за шампионите, но домакините вкараха следващите пет точки, за да поемат контрол над събитията. В самия край Клей Томпсън можеше да вкара мача в продължение, но пропусна от тройката.

Къри реализира 32 точки, 5 борби и 5 асистенции, но Клей имаше лоша вечер и вкара само 5 точки за 31 минути игра. Голдън Стейт показа доминация под коша (50 борби срещу 39 за Далас), както и малко по-добра успеваемост на стрелбата (47,7 процента срещу 46,2 за Далас), но Дончич и компания надделяха в решаващите моменти в края за ценен успех.

По този начин двата тима имат почти идентичен баланс, като Маверикс заемат 9-то място в Западната конференция с 10 победи и 10 загуби, докато Уориърс са 10-ти с актив 11-11.

Пистънс - Никс 110:140

Трейл Блейзърс - Клипърс 112:118. /БГНЕС