Дончич няма спирка, вкара 51 точки за победа над Сан Антонио

Звездата на Далас Маверикс продължи с извънземното си представяне в последните седмици, след като вкара 51 точки за победата над Сан Антонио Спърс със 126:125 в мач от редовния сезон на НБА. В Сан Антонио словенецът вкара 50+ точки за трети път в последните пет мача, само няколко дни след като стана първият играч в историята на Лигата с поне 60 точки, 20 борби и 10 асистенции в една среща.

Тази нощ 6 борби, 9 асистенции и 4 борби за шестия пореден успех на Маверикс, който дойде трудно заради здравата битка, която домакините дадоха в последните минути. Центърът Крисчън Уд добави 25 точки и 7 борби, а Маверикс имаха над 58 процента успеваемост на стрелбата. От своя страна Спърс доминираха изцяло в подкошието с 48 борби срещу само 26 на Далас, но не успяха да спрат Дончич. Келдън Джонсън вкара 30 точки за Сан Антонио, а центърът Джейкъб Пьолтъл се отчете с 19 точки, 15 борби и 6 асистенции.

"Това е невероятно, от седем години съм в Лигата и не съм виждал някой да прави подобно нещо. Той е в изключителна форма, играе като MVP. Очевидно е един от най-добрите играчи в Лигата", коментира Уд след двубоя. "Не е лесно да спечелиш тук, но Лука отново бе невероятен", добави треньорът на Маверикс Джейсън Кид.

След този успех Далас заема четвърто място на Запад с 21 победи и 16 загуби, докато Сан Антонио е на предпоследната позиция в същата конференция с актив 12-24.

Пейсърс - Клипърс 131:130

Хорнетс - Нетс 106:123

Булс - Кавалиърс 102:103

Рокетс - Никс 88:108

Гризлис - Пеликанс 116:101

Тимбърулвс - Пистънс 104:116

Тъндър - Севънтисиксърс 96:115

Джаз - Хийт 123:126. /БГНЕС