Дончич се завърна и наказа Детройт с 53 точки

Далас Маверикс надви Детройт Пистънс със 111:105 у дома в пореден мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Над всички за тексасци бе голямата им звезда Лука Дончич, който завърши с цели 53 точки. Словенският гард на Маверикс, който пропусна почти целия двубой с Финикс Сънс и срещата с Юта Джаз заради проблем в глезена, приключи със 17/24 от игра, 5/11 от тройката и 14/18 от наказателната линия. Към статистиката си той прибави осем борби, пет асистенции и две кражби за малко над 36 минути на паркета.

Лука Дончич (д).

За Дончич това бе пети мач в кариерата с поне 50 точки – четири от тях дойдоха през този сезон. Рекордните му през сезона 60 бяха в среща с Ню Йорк Никс на 27 декември. Спенсър Динуиди добави 12 за победителите, десет от които дойдоха в последната четвърт. Той бе и единствен от останалите в тима на Джейсън Кид с двуцифрен точков актив. За Пистънс Боян Богданович бе най-резултатен с 29 пункта – 18 записа Садик Бей, а Джейдън Айви приключи с 14 точки.

Мавс са шести на Запад с баланс 27-25, докато Детройт е последен в Източната конференция с 13 победи и 39 загуби. В следващите си мачове Пистънс приемат Вашингтон Уизардс в сряда, докато Далас посреща Ню Орлиънс Пеликанс ден по-късно.

В друга среща, Бруклин Нетс се наложи над Ел Ей Лейкърс със 121:104 пред собствена публика. В отсъствието на ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, „езерняците“ нямаха отговор и закономерно отстъпиха на „мрежите“.

Кайри Ървинг (ц).

Кайри Ървинг бе най-резултатен за Нетс с 26 точки – по 21 добави Кам Томас и Пати Милс, а с двуцифрен точков актив приключиха още Ройс О‘Нийл и Юта Ватанабе. За Лейкърс цели седем баскетболисти вкараха по 10 и повече точки, водени от Томас Брайънт с 18 и девет борби. Ръсел Уестбрук остана на косъм от трипъл-дабъл със 17 точки, осем борби и десет асистенции, а новото попълнение Руи Хачимура завърши с 16 пункта. За Лейкърс предстои визита на Ню Йорк Никс във вторник, докато Бруклин гостува на Бостън Селтикс ден по-късно.

Филаделфия 76-ърс – Орландо Меджик 109:119

Минесота Тимбъруулвс – Сакраменто Кингс 111:118 след продължение

Оклахома Сити Тъндър – Голдън Стейт Уориърс 120:128

Сан Антонио Спърс – Вашингтон Уизардс 106:127

Финикс Сънс – Торонто Раптърс 114:106

Портланд Трейл Блейзърс – Атланта Хоукс 129:125. /БГНЕС