Дортмунд пречупи Хофенхайм с късен гол на Холанд

Борусия Дортмунд надделя над Хофенхайм с 3:2 в драматичен първи двубой от третия кръг на Бундеслигата.

Холанд (д) след победното си попадение във вратата на Хофенхайм.

Всичко най-любопитно се случи след почивката, когато паднаха и петте гола. Джовани Рейна откри за домакините в 49-та минута след асистенция на Джуд Белингам. След около час игра обаче Кристоф Баумгартнер възстанови статуквото, но Белингам ознаменува силната си игра с попадение малко след това.

Драмата тепърва предстоеше, като първо Мунас Дабур изравни в 90-та минута, но в първата от добавеното време Ерлинг Холанд донесе трите точки за „жълто-черните“. Така, Дортмунд оглави, макар и временно, класирането във висшия ешелон с шест точки от първите си три мача. Хофенхайм пък допусна първо поражение от началото на сезона в първенството.

В следващия кръг Дортмунд гостува на Байер Леверкузен, а Хофенхайм е домакин на Майнц. /БГНЕС