Девин Букър наниза 58 точки за обрат на Финикс срещу Ню Орлиънс

Девин Букър отбеляза рекордните си 58 точки при домакинската победа на Финикс над Ню Орлинъс със 118:114 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Звездата на Сънс преминава границата от 50 точки за втори път в кариерата си, след като реализира 51 срещу Чикаго на 30 ноември. Срещу Пеликанс Букър добави 5 борби и 5 асистенции.

С негова помощ Финикс успя да навакса изоставане от 24 точки в средата на третата част. Сънс отговориха със серия от 25-6 и намалиха разликата до само 5 в заключителната четвърт.

Победата бе втора поредна за Финикс, а Ню Орлиънс е в серия от три поражения. Зайън Уилямсън се отчете с 30 точки за гостите, а Си Джей Маккълъм добави 27.

Маями победи Сан Антонио със 111:101. Мачът се игра в Месико Сити.

Джими Бътлър реализира 26 точки, а Бам Адебайо се включи с 22 точки и 13 борби за четвъртия пореден успех на Маями. Тайър Хиро добави 21 точки. За Сан Антонио Келдън Джонсън отбеляза 22 точки.

Оклахома записа домакински успех над Мемфис със 115:109. Звездата на гостите Джа Морант бе дисквалифициран преди почивката и това допринесе за края на победната серия от седем мача за Гризлис. Морант получи второ техническо нарушение 43 секунди преди края на първото полувреме.

Тимът на Оклахома беше без Шей Гилджъс-Аликзандър и Джош Гиди, но успя да приключи поредица от пет поражения, които натрупа. Лу Дорт вкара 24 точки за победителите, а Айзея Джо добави 23 точки, негово лично постижение за сезона. За Мемфис Дилън Брукс отбеляза 32 точки.