Дюрант и Къри изведоха Уориърс до успех над Гризлис

Отборът на Голдън Стейт Уориърс надигра като гост Мемфис Гризлис със 118:103 в поредна среща от Националната баскетболна асоциация. Домакините започнаха по-добре двубоя и вкараха цели 37 точки в откриващата четвърт, като водеха с шест на действащия шампион след края й – 37:31.

Дюрант (л) и Къри (д) изиграха силен мач срещу Мемфис и бяха с основна услуга за успеха на Голдън Стейт.

Във втората обаче възпитаниците на Стив Кър отвърнаха на удара и на голямата почивката поведоха на свой ред с шест пункта – 66:60. В третата и четвъртата четвърт „воините“ продължиха да бъдат стабилни в защита, като в крайна сметка увеличиха преднината си в резултата и спечелиха гостуването си с 15 точки разлика. Над всички за победителите бяха Кевин Дюрант и Стеф Къри, които завършиха с по 28 точки, като Дюрант пропусна само една стрелба от игра – 12/13, докато Къри бе 50% от тройката. За „гризлитата“ Йонас Валанчунас записа пореден силен мач, правейки дабъл-дабъл – 27 точки и 13 борби, а Майк Конли добави 22, но те се оказаха крайно недостатъчни за играчите на Джей Би Бикърстаф. С успеха си Уориърс са отново еднолично на върха в Западната конференция – на една победа пред втория Денвър Нъгетс. Гризлис, от своя страна, заемат 13-та позиция на Запад. В следващите си двубои Голдън Стейт гостува на Минесота Тимбъруулвс, докато Мемфис пътува за визита на Финикс Сънс. Ето и останалите резултати от вечерта: Чикаго Булс – Портланд Трейл Блейзърс 98:118 (Къри – 20 точки (8/11 от игра)) Оклахома Сити Тъндър – Индиана Пейсърс 107:99 (Джордж – 31 точки; Адамс – 25 точки, 12 борби) Финикс Сънс – Вашингтон Уизардс 121:124 (Букър – 50 точки; Паркър – 28 точки, 15 борби) Юта Джаз – Ел Ей Лейкърс 115:100 (Гобер – 22 точки, 11 борби). /БГНЕС