Джа Морант направи звездно завръщане в НБА

Звездата на Мемфис Гризлис Джа Морант направи паметно завръщане в игра след наказание от 25 мача, след като наниза 34 точки и кош със сирената за победата над Ню Орлийнс Пеликанс със 115:113. Морант не бе играл от осем месеца, след като получи тежко наказание за публикуване на видео с огнестрелно оръжие в социалните мрежи, а в негово отсъствие отборът записа 6 победи и 19 загуби през сезона.

24-годишният гард демонстрира своите качества в Ню Орлийнс тази нощ, като подобри рекорда за най-много точки след отсъствие от поне 25 мача в историята на НБА. Морант завърши с 34 точки, 8 асистенции, 6 борби, 2 откраднати топки и 1 чадър при 50 процента успеваемост на стрелбата. Джарън Джаксън добави 24 точки за успеха на Гризлис, а Дезмънд Бейнс се отчете с 21. За Пеликанс, които водеха с 24 точки малко преди края на втората част, най-резултатен бе Брандън Инграм с 34 точки, Йонас Валанчунас реализира 22 точки и 14 борби, но звездата Зайън Уилямсън вкара само 13 точки.

"Работих сериозно, не съм играл от осем месеца и имах доста време, за да опозная себе си. Имаше тежки дни, през които преминах. Но баскетболът е моят живот, обичам го, той ми действа терапевтично. Радвам се, че отново съм на корта", сподели Морант след двубоя.

В Сан Франциско Голдън Стейт Уориърс надви Бостън Селтикс със 132:126 след продължение, благодарение на страхотните изяви на Стеф Къри в последната четвърт и допълнителните пет минути. Къри вкара 33 точки, а Клей Томпсън добави 24, като и двамата нанизаха по шест тройки.

Милуоки Бъкс - Сан Антонио Спърс 132:119

Портланд Трейл Блейзърс - Финикс Сънс 109:104. /БГНЕС