Джоел Ембийд и Тайрис Макси изведоха Филаделфия до първа победа през сезона

Ник Нърс постигна първа победа начело на Филаделфия в НБА. 76-ърс се наложиха над бившия тим на специалиста Торонто със 114:107 като гости. Това бе четвърти пореден успех за Фили над този съперник.

Джоел Ембийд и Тайрис Макси нанизаха по 34 точки за Филаделфия, като първият допълни сметката си с 9 борби и 8 асистенции. Кели Оубре се включи от пейката с 18 и 5 борби. Тобайъс Харис се отчете с 15 точки. Скоти Барнс бе най-резултатен за Торонто с 24 точки, 8 борби и 5 асистенции. Гари Трент Джуниър вкара 17. Денис Шрьодер оформи дабъл-дабъл – 15 точки и 10 асистенции.

Раптърс водеха с 59:56 след едно полувреме игра, но Сиксърс взеха нещата в свои ръце след паузата. В третия период гостите отбелязаха 15 от първите 17 точки, включително 6 на Джоел Ембийд, за да излязат напред в края му с 91:79 и до финалната сирена не изпуснаха инициативата.

Утре сутрин в 1.30 ч. българско време Филаделфия ще излезе срещу Портланд, докато на 31 октомври от 1.30 ч. Торонто ще играе срещу Трейл Блейзърс.

Междувременно Финикс спечели първото си домакинство за сезона. Сънс надвиха Юта със 126:104, макар отново да бяха без двама от основните си играчи – Брадли Бийл и Девин Букър. В тяхно отсъствие друга от звездите на тима – Кевин Дюрант, поведе отбора си, като завърши срещата с 26 точки и 7 асистенции. С 21 точки е Ерик Гордън.

За Джаз 19 точки реализира Лаури Марканен, 14 има Колин Секстън.

Първа победа у дома и втора за сезона записа и Ню Орлиънс, който се справи с Ню Йорк Никс с 96:87. Брандън Инграм се отчете с 26 точки и 7 борби за „пеликаните“, Зайън Уилямсън добави 24 точки. За гостите Ар Джей Барет вкара 18 точки, 14 добави Джейлън Брънсън.