Джокович удари Гарин за юбилеен 50-и четвъртфинал в Големия шлем

Световният номер 1 Новак Джокович продължи успешно защитата на титлата си на Ол Ингланд Клъб, след като стигна до поредна трисетова победа на турнира от Големия шлем, този път над чилиеца Кристиан Гарин със 6-2, 6-4, 6-2 за около час и 50 минути игра.

Джокович (д) достигна 12-и четвъртфинал на Уимбълдън в кариерата си.

Петкратният шампион на Уимбълдън стартира срещата на бърза предавка, реализирайки два пробива в откриващия сет. Във втората част и двамата имаха възможности за пробив, като играта бе равностойна до деветия гейм, когато актуалният първенец в турнира направи решителен брейк, за да се доближи на сет от крайния успех. Той бе ознаменуван с идентичен резултат на първия сет и нови два пробива на сметката на сърбина.

Джокера завърши с девет аса и загуби само три точки на първо подаване за целия мач. Той отрази и двете възможности за пробив пред 17-ия в основната схема южноамериканец. Ноле направи два пъти повече печеливши удари от съперника – 28 на 14, и три непредизвикани грешки по-малко – 23 на 26. Джокович се класира за 12-ия си четвъртфинал в турнира и общо 50-и в турнирите от Големия шлем, където негов съперник ще бъде унгарецът, който отстрани петия в схемата Андрей Рубльов след 6-3, 4-6, 4-6, 6-0, 6-3.

Напред продължиха още Карен Хачанов и Денис Шаповалов, които оформиха един от четвъртфиналите в горната половина на схемата. Руснакът елиминира американеца Себастиан Корда след петсетов трилър – 3-6, 6-4, 6-3, 5-7, 10-8, докато канадецът се справи категорично с полуфиналиста от 2019 Роберто Баутиста Агут – 6-1, 6-3, 7-5. /БГНЕС