Джокович взе реванш от Колшрайбер и е в трети кръг на Монте Карло

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за третия кръг на силния тенис турнир от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло, след като надигра трудно Филип Колшрайбер в три сета – в отделните части 6-3, 4-6, 6-4.

Джокович си отмъсти на Колшрайбер за загубата в трети кръг в Индиън Уелс след трисетова битка в Монте Карло.

Първият сет започна по-добре за германския ветеран, който пропусна четири възможности за пробив в първите седем гейма на мача. Решителният момент дойде в осмия гейм, когато той се пропука, а в последствие двукратният шампион в надпреварата затвори успешно откриващия сет. Във втората част първите три гейма преминаха без пробиви, но след това последваха цели седем, а Колшрайбер направи един повече от съперника – 4-3 и по този начин възстанови равенството. Вместо да продължи по възходяща линия, германецът допусна колебания в първия си сервис гейм в заключителния сет, а Джокович удържа своето подаване и продължи в трети кръг.

Така сърбинът записа осма победа от десет мача срещу 35-годишния си опонент и се реваншира за загубата си от германеца в трети кръг в Индиън Уелс, където отстъпи след 6-4, 6-4. В следващия кръг номер 1 в света чака победителя от сблъсъка между Тейлър Фриц и Диего Шварцман. Напред продължават още Камерън Нори, Феликс-Оже Алиасим, Пиер-Юг Ербер, Гуидо Пея, Жил Симон и Лоренцо Сонего, който изненадващо сложи край на участието на Карен Хачанов. Останаха още два двубоя от програмата при мъжете – Хауме Мунар-Борна Чорич и Стан Вавринка-Марко Чекинато. /БГНЕС