Елвира Краснобаева със сребро в многобоя на Световната купа в Баку

Елвира Краснобаева спечели сребърен медал от Световната купа по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан, а другата представителка на България Ева Брезалиева завърши на 10-то място, съобщава Българската федерация по художествена гимнастика.

Със съчетанията с бухалки и лента завърши индивидуалния многобой на третата Световна купа за този сезон, която се провежда в Баку (Азербайджан). България е представена от индивидуалистките Елвира Краснобаева и Ева Брезалиева. Стабилна Елвира Краснобаева и в двата състезателни дни и с актив от 134.950 (35.950 на обръч, 33.800 на топка, 34.850 на бухалки и 30.350 на лента) заслужено се окичи със сребърния медал в индивидуалния многобой на Световната купа.

Другата ни представителка Ева Брезалиева допусна сериозни грешки в съчетанието с бухалки и с общ актив от 125.200 (33.150 на обръч, 33.600 на топка, 27.100 на бухалки и 31.350 на лента) остана на десета позиция в класирането за многобоя. Шампион в многобоя е Даря Варфоломеев от Германия с актив от 138.150. Бронзът отиде при София Рафаели от Италия с 130.700.

Седем от общо осем възможни финала за България. Елвира Краснобаева се класира за всички четири финала, а Ева Брезалиева намери място сред най-добрите осем на обръч, топка и лента. Съдия за България на това състезание в индивидуалната надпревара бе Християна Тодорова, която днес бе в панела за трудност с уред на лента. /БГНЕС