Евертън удари Ливърпул за първа победа на "Анфийлд" от 1999-а насам

Ливърпул загуби у дома от Евертън с 0:2 на „Анфийлд“ в градското дерби от 25-ия кръг на английската Висша лига.

Играчите на Евертън ликуват след заслужения си успех в градското дерби.

Двубоят стартира отлично за „карамелите“, които поведоха още в 3-та минута чрез Ричарлисон. Бразилският нападател получи пас зад защитата и преодоля сънародника си Алисон за 1:0. Последваха добри минути за домакините, които имаха добри ситуации за гол чрез Джордан Хендерсън и Садио Мане, но Джордан Пикфорд се намеси по отличен начин. От другата страна, гостите разчитаха на контраатаки и играеха стабилно в отбрана. Момчетата на Юрген Клоп стартираха активно след почивката, но на няколко пъти не оползотвориха добри шансове. Мохамед Салах пропусна най-изгодната ситуация, когато получи в коридор от Роберто Фирмино, но Пикфорд излезе и предотврати изравняване. Евертън дочака своя момент в 83-та минута, когато влезлият от пейката Доминик Калвърт-Люин получи от Ричарлисон и бе фаулиран от Трент Алекзандър-Арнолд в наказателното поле. Намесата на ВАР потвърди решението на главния съдия Крис Кавана, а друга резерва – Гилфи Сигурдсон, не сбърка за 2:0. До края не паднаха нови попадения и така Ливърпул допусна четвърта последователна загуба в Лигата и четвърта поредна у дома. Евертън спечели за първи път на „Анфийлд“ от 1999-а насам след 20 поредни неуспешни опита. Тя бе първа за „карамелите“ в градското дерби от 2010-а насам, когато тимът спечели на „Гудисън“. В подреждането Ливърпул и Евертън са с равни точки по 40, като отборът на Карло Анчелоти има мач по-малко. Двата тима изостават на три пункта от топ 4. В следващите си срещи „червените“ гостуват на последния Шефилд Юнайтед, а „карамелите“ играят у дома със Саутхемптън. /БГНЕС