Европейският шампион с първи успех в квалификациите

Европейският шампион Португалия се върна на победния път след успех над Сърбия като гост с 4:2 в зрелищен квалификационен мач от група B в Белград.

Роналдо не остави шансове на Дмитрович в 80-та минута, правейки резултата 3:1 в полза на Португалия.

Възпитаниците на Фернандо Сантош доминираха през първото полувреме и логично, макар и с малко късмет, достигнаха до аванс в резултата. Това се случи в края на първата част, когато Уилям Карвальо се възползва от грешка на стража на „плавите“ Марко Дмитрович. През второто полувреме Гонсало Гедеш покачи на 2:0, но десет минути след това Никола Миленкович върна надеждите на домакините. Те бяха попарени скоро след това от голямата звезда на „мореплавателите“ Кристиано Роналдо, който отбеляза дежурния си гол за тима. Сърбите, обаче, отказаха да се предадат и Александър Митрович намали след втората асистенция в срещата за Душан Тадич. Радостта на западните ни съседи трая кратко след нов гол в мрежата на Дмитрович, който този път бе дело на Бернардо Силва. Така, Португалия стигна до първи успех в евроквалификационната си кампания след две равенства на старта. Тимът се изкачи до втората позиция в групата и вече е с пет точки от три двубоя, като се намира зад лидера Украйна, който по-рано спечели при визитата си на Литва с класическото 3:0. Украинците са с актив от 13 пункта от пет срещи, а сърбите остават с четири. В следващите си мачове Португалия гостува на Литва, а Сърбия на Люксембург на 10 септември. Ето и останалите срещи от вечерта: Група H: Исландия – Молдова 3:0 Турция – Андора 1:0 Франция – Албания 4:1. /БГНЕС