Фернандиньо закопа Сити с късен автогол

Отборът на Манчестър Сити допусна нова издънка в битката за титлата, завършвайки наравно 2:2 у дома с Кристъл Палас в двубой от 23-ия кръг на английската Висша лига.

Фернандиньо не успя да реагира при подаването на Заха в наказателното поле и си отбеляза нещастен автогол, донесъл точката на Палас.

Домакините влязоха в двубоя с единствената цел да съкратят изоставането до лидера Ливърпул, но получиха гол с първия точен удар на Палас в срещата. Негов автор бе новото попълнение на лондончани Ченк Тосун, който реализира след асистенция на Гари Кейхил. След почивката шампионите очаквано натиснаха в търсене на изравнително попадение и малко след средата на втората част Жайро Ридевалд игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия Греъм Скот не посочи бялата точка след консултацията с ВАР. Въпреки това, Серхио Агуеро възстанови статуквото след отлично центриране на резервата Габриел Жезус. Малко след това аржентинският голмайстор на „небесносините“ бе отново в прегръдките на своите съотборниците си след точна интервенция с глава. В добавеното време на срещата обаче гостите стигнаха до точката след контраатака, при която Вилфред Заха центрира остро по земя, а там Фернандиньо си отбеляза нещастен автогол. Така Палас отново спънаха Сити, след като миналия сезон прибраха всички точки след изненадващ успех с 3:2 на „Етихад“. Възпитаниците на Пеп Гуардиола изостават на 13 точки от първата позиция, а Ливърпул има два мача в резерв. Кристъл Палас е 9-и с точно 30 пункта. В следващия кръг Сити гостуват на Шефилд Юнайтед, а Палас приемат у дома Саутхемптън. Ето и всички останали резултати: Арсенал – Шефилд Юнайтед 1:1 Брайтън – Астън Вила 1:1 Норич – Борнемут 1:0 Саутхемптън – Уулвърхемптън 2:3 Уест Хем –Евертън 1:1. /БГНЕС