Филаделфия загуби от Хюстън след две продължения при завръщането на Джеймс Хардън

Джеймс Хардън се завърна в игра за Филаделфия при загубата от Хюстън със 122:132 след две продължения в мач от редовния сезон на НБА. Гардът завърши с 21 точки, 4 борби, 7 асистенции и две отнети топки. Треньорът Док Ривърс бе обявил, че Хардън, който прекара повече от осем сезона в Рокетс, ще бъде ограничен в минутите си за изява, но баскетболистът прекара цели 39 на паркета.

Участникът в 10 Мача на звездите имаше шанса да донесе успеха на Филаделфия в края на първото продължение, но пропусна да вкара тройка и срещата време във втори овъртайм.

Хардън спечели наградата за Най-полезен играч (MVP) през 2018 г. и стана три пъти шампион по време на престоя си в Хюстън. Той получи топло посрещане от публиката, когато името му бе изречено от диктора преди началото на мача. Брадата, както още е известен баскетболистът, пропусна 14 срещи заради разтежение на сухожилие на десния крак. Той получи контузията на 2 ноември при загубата на Филаделфия със 111:121 от Вашингтон Уизърдс.

На 76-ърс не помогнаха и 39-те точки на Джоел Ембийд. 27 добави Тобиас Харис. Джален Грийн бе най-резултатен за победителите от Хюстън с 27. Други 24 реализира. Кевин Портън-джуниър.

В същото време Бостън постигна седма победа в последните си осем мача. Селтикс се справиха с Торонто със 116:110 като гости и вече и с баланс от 20-5 остават лидери в класирането на Изток.

Джейсън Тейтъм поведе колоната на реализаторите за Бостън с 31 точки, от които 5 тройки, плюс 12 борби за дабъл-дабъл. Джейлън Браун добави 22, 8 борби и 8 асистенции. Маркъс Смарт се завърна с 18 точки и 7 борби. Паскал Сиакам бе най-добър за Торонто с 29 точки, 8 борби и 7 асистенции. Скоти Барнс вкара 21 плюс 7 борби. Гари Трент Джуниър остана с 20 точки.

Домакините имаха аванс от 6 точки на голямата почивка, но Бостън излезе напред със 71:69 след тройка на Джейсън Тейтъм 7 мин. преди края на двубоя. В началото на последната четвърт гостите бяха напред с 90:81, като до финалната сирена не изпуснаха водачеството. /БГНЕС