Финикс удържа устрема на Бруклин за 16-та поредна победа

Отборът на Финикс Сънс записа 16-ти пореден успех в НБА, след като победи Бруклин Нетс със 113:107 като гост. В "Барклейс Сентър" домакините на два пъти правеха опит да стопят голямата преднина на Сънс, но в крайна сметка устремът им бе удържан и Финикс продължи победната си серия.

Гостите започнаха по-силно двубоя и до средата на втората част водеха с 20 точки, но Кевин Дюрант и компания не се отказаха и намалиха пасива си до 5 малко преди почивката. Последва нова силна серия на Финикс и аванс от 22 точки малко след началото на заключителната четвъртина, а късният щурм на Нетс стигна за намаляване на разликата до шест точки при финалната сирена.

Девин Букър вкара 30 точки за победителите, а ветеранът Крис Пол добави 22 точки, 8 борби и 5 асистенции. Силно от пейката се включи ДжаВейл МакГий с 10 точки и 10 борби за 16 минути игра. За Бруклин над всички бе Дюрант с 39 точки, 9 борби, 7 асистенции и 4 откраднати топки, а Джеймс Хардън реализира трипъл-дабъл - 12 точки, 13 борби и 14 асистенции.

По този начин Финикс се доближи само на една победа изравняване на най-дългата победна серия в историята на отбора. "Всички знаят, че крайната цел е шампионската титла, но ако не се наслаждаваш на малките победи, какво изобщо правиш, по дяволите?", коментира лидерът на Сънс Крис Пол. Финикс ще има трудна задача за рекордното постижение - в следващия си мач тимът приема лидера в Западната конференция Голдън Стейт Уориърс (17-2).

"Чакам мача с нетърпение. Ясно е, че не е ключов мач от плейофите, но ще бъде на високо ниво, двата отбора с най-добри показатели един срещу друг, ще бъде забавен мач с висок интензитет", каза Букър. Финикс също има 17 победи от началото на кампанията, но една загуба повече - 3. От своя страна Бруклин е лидер на Изток с баланс 14-6.

Севънтисиксърс - Тимбъруулвс 120:121 (две продължения)

Хоукс - Никс 90:99

Кавалиърс - Меджик 105:92

Булс - Хийт 104:107

Рокетс - Хорнетс 146:143 (след продължение)

Маверикс - Уизардс 114:120

Джаз - Пеликанс 127:105. /БГНЕС