Франция загуби от Хърватия и отпадна от Лигата на нациите

Защитаващият титлата си от Лигата на нациите тим на Франция отпадна от тазгодишното издание на надпреварата, след като загуби от Хърватия с 0:1 у дома в четвъртия си мач от група 1 (Лига А).

На "Стад дьо Франс" в Париж единствения гол отбеляза лидерът на хърватите Лука Модрич от дузпа още в петата минута, като след това поражение "петлите" остават на последно място в групата със само две точки и без шанс да се борят за първата позиция.

В другия мач от групата Дания победи Австрия с 2:0 у дома след попадения на Йонас Винд и Андреас Олсен през първото полувреме. С този успех "червения динамит" остава начело в подреждането на групата с 9 точки, две повече от втория Хърватия, докато Австрия заема трета позиция с актив от 4 точки.