Фулъм ще спори с Брентфорд за последното място във Висшата лига

Тимът на Фулъм отстъпи у дома на Кардиф с 1:2 в полуфинален мач-реванш от плейофите за влизане във Висшата лига.

Тимът на Паркър ще се опита да се присъедини към вече гарантиралите си директна промоция за ВЛ Лийдс и УБА.

Първият двубой в Уелс завърши при успех на „Котиджърс“ с 2:0, но в реванша съставът на Скот Паркър срещна сериозна съпротива от съперника. Срещата започна вихрено и двата отбора си размениха по едно попадение – Къртис Нелсън откри в 8-та минута с глава след ъглов дуар, но 60 секунди по-късно Неескенс Кебано възстанови статуквото, след като засече подаване в наказателното поле на Боби Рийд. До края на полувремето Антони Нокяр отправи опасен изстрел по посока вратата на Алекс Смитийс, докато Кардиф разчиташе предимно на центрирания в противниковото наказателно поле, при които на няколко пъти се стигна до разбърквания. Именно след едно такова на старта на второто полувреме, влезлият от резервната скамейка Лий Томлин реализира от близка дистанция след грешка на Майкъл Хектор. На Кардиф им беше нужен още един гол за влизане в продължения, но Фулъм бе близо до изравнително попадение след изстрел, при който Смитийс се прояви блестящо и отклони в страничния стълб. Гостите поеха инициативата, но не бяха достатъчно настъпателни в търсене на решителен гол за влизане в продължения. Въпреки това, те достигнаха до две добри ситуации – при първата Марек Родак изби в корнер след поредната суматоха пред наказателното поле на Фулъм, а в добавеното време резервата Роберт Глацел стреля над вратата. Така, Фулъм, който изпадна от Висшата лига миналия сезон, ще търси незабавно връщане в Премиършип срещу състава на Брентфорд, който елиминира в другия полуфинал Суонзи. „Пчеличките“ не са играли никога във Висшата лига. Срещата на „Уембли“ е във вторник вечер. /БГНЕС