Габиадини вдъхнови Сампдория за успех в дербито на Генуа

Сампдория стигна до победа при гостуването на Дженоа с 3:1 в поредното издание на дербито на Генуа от 17-ия кръг на италианската Серия А.

Маноло Габиадини (л).

Маноло Габиадини даде равен аванс на Самп в 7-та минута след асистенцията на Антонио Кандрева. Малко след началото на втората част и другият нападател в редиците на гостите – Франческо Капуто, се разписа за 2:0.

Габиадини, автор на първия гол в мача, бе замесен и в третото попадение за Сампдория – автогол на Зиньо Ваньосден. Дженоа стигна до почетен гол чрез резервата Матиа Дестро.

В класирането Сампдория е на 14-о място с 18 точки, докато Дженоа продължава да закъсва и остава със само един успех от началото на кампанията в Серия А и скромния актив от десет пункта. В следаващия кръг Андрий Шевченко и компания гостуват на Лацио, докато Самп е домакин на новака Венеция. /БГНЕС