Гълъбинов с гол и асистенция прати Специя на 1/4-финалите за Купата на Италия

Българският нападател Андрей Гълъбинов бе с ключов принос за впечатляващия успех на Специя при визитата на Рома с 4:2 след продължения за Купата на Италия.

Гълъбинов (д), вкара гол и даде асистенция при успеха на Специя с 4:2 на "Олимпико".

Той се разписа първо от дузпа за 1:0 в 6-та минута, а впоследствие асистира за втория гол на гостите дело на Рикардо Сапонара. „Вълците“ обаче не се отказаха и изравниха след попадения на Лоренцо Пелегрини от дузпа в края на първата част и Хенрик Мхитарян четвърт час преди края на редовното време. То завърши при равенство 2:2 и така се стигна до продължения, където домакините останаха с девет души само в рамките на минута след втори жълт картон на Джанлука Манчини и директен за стража Пау Лопес. Рома удържа без да допусне гол до края на първите 15 минути, но закономерно капитулира във вторите след гол на Даниеле Верде и второ попадение на Сапонара. Така, Специя се класира за четвъртфиналите на надпреварата, където ще се изправи срещу носителя на трофея Наполи. Другите две ясни двойки във фазата на последните осем са Интер – Милан и Ювентус – СПАЛ, а Аталанта чака победителя от последния осминафинал в турнира между Лацио и Парма. /БГНЕС